“امی استانتون”، زنی است که سال­ها به عنوان مدیر ارشد بازاریابی، در فضای بازاریابی سنتی، فعالیت داشته است. او پس ازآن، آژانس تبلیغاتی استانتون را تأسیس می­کند. این شرکت، به طور کلی بر فعالیت­های بانوان، متمرکز است و به بانوان ورزشکار نیز، در زمینه روابط عمومی و بازاریابی، خدمت­رسانی می­کند.

امی، نویسنده به نام کتاب انقلاب زنانه، همواره در تلاش است تا به زنان، در سرتاسر جهان، احساس قدرت بدهد و کیفیت زندگی آنان را بهبود ببخشد.

متن زیر، توصیه های اوست خطاب به زنان:

پس از سیزده سال فعالیت در مرکز بازاریابی و شرکت استانتون، چیزهای زیادی آموخته ام. با فراز و نشیب­های بسیاری مواجه شده­ام و هربار خودم را در آینه نگاه می کردم، از خود می­پرسیدم: چرا به این کار مشغولم؟ آیا ارزشش را دارد؟ اما اکنون یقین دارم اگر به عقب برگردم، باز هم همین مسیر را انتخاب می­کنم، چون دوستش دارم.

من همواره دوست دارم یاد بگیرم و هر روز بهتر از روز قبل باشم. از خودم انتظارات بالایی دارم و در این راستا، رشد کرده­ام.

همه ما در مسیر زندگیمان، پیش می­رویم و عاقل­تر می­شویم و همه اتفاقات خوب و بد، درس­های زندگیمان را می­سازند. من هم مانند بسیاری دیگر، طعم شکست و ترس را چشیده­ام و شاید تجربه این احساسات، در مسیر موفقیت، اجتناب­ناپذیر است.

دوست داشتم زمان به عقب برمی­گشت و یک بار دیگر براساس تجربه­هایی که در طول عمرم آموخته­ام، زندگی می­کردم. اما افسوس که این امکان وجود ندارد. به همین خاطر برای شما که در ابتدای مسیر موفقیت هستید، می­نویسم:

  • شکست تقریبا همیشه، یک هدیه است:

در هر شکست، یک تجربه ارزشمند وجود دارد. این را بدانید که همیشه نقطه پایان، بهتر از نقطه شروع است. چون رشد کرده اید و قوی­تر شده­اید. یادگرفته­اید چگونه مسائل را مدیریت کنید تا اتفاقات قبلی، دوباره تکرار نشود. درواقع، همه چیز به نگرش شما بستگی دارد. اگر شکست را فرصتی برای رشد بدانید، هر گام اشتباه، می­تواند به شما کمک کند تا بعدا، بهترین گام را بردارید.

من نیز، همواره تلاش می­کردم نگاهم را به جهان اطرافم  تغییر دهم. به یاد دارم که در گذشته، اگر کارمندی، وظایفش را به خوبی انجام نمی­داد، خودم را سرزنش می­کردم و مقصر این اتفاق می­پنداشتم. اما وقتی یکبار، یکی از این کارمندان شرکت را ترک کرد و کارمند دیگری جایگزینش شد، دریافتم که در شکست، موهبتی نهفته است. کارمند جدید با انرژی بسیار زیاد، چشم­انداز جدیدی به روی شرکت گشود و فرصتی برای رشد، ایجاد کرد.

  • به خودتان سخت نگیرید:

من به عنوان کسی که در گذشته، کمال­گرا بوده و اکنون رو به بهبود است، آموخته­ام که کمال­گرایی می­تواند برخلاف تصور شما، ناسالم و مخرب باشد. همین که وظایفتان را به خوبی انجام دهید، کافیست. این را بدانید که خیلی چیزها، از کنترل ما خارج است و توجه بیش از حد به آن­ها، فقط بار فکری شما را افزایش می­دهد و وقتتان را هدر می­کند.

کنفوسیسوس یک جمله معروف دارد: ” یک الماس با یک عیب، بهتر از یک سنگریزه بدون عیب است”. اینقدر کمال­گرا نباشید، فقط برای ارائه تمام توانتان، تلاش کنید. هدف از زندگی، کمال نیست، بلکه بهبود و اصلاح مداوم اوضاع است.

  • به دیگران کمک کنید:

برای یکی از کارمندانتان، یک یادداشت انرژی­بخش بگذارید. به یک دوست، یک هدیه غیرمنتظره بدهید. یا در یک فعالیت خیریه شرکت کنید. اینها،کارهایی است که می­تواند از درگیری­های ذهنی شما بکاهد و به حس نوع­دوستی شما بیافزاید.

  • به خودتان اعتماد داشته­ باشید:

تجربه و زمان، به من آموخته است که هیچ­چیز مهم­تر از اعتمادبه­نفس نیست. در بسیاری از اوقات، کارهایم را با الهام گرفتن از حس درونی خودم، انجام داده­ام و زمان­های زیادی در طول زندگی کاری­ام وجود داشته، که باید به ندای قلبم اعتماد می­کردم. همه ما، نعمت شهود درونی را، از خداوند هدیه گرفته ایم. ما به راحتی می­توانیم به این نعمت تکیه کنیم و در مواقع بحرانی، از هدایت پنهان آن، بهره­مند شویم.

  • هیجان و احساسات، بزرگترین نقطه قوت شماست:

من همیشه فکر می­کردم که اگر احساسات یا هیجانم را بروز بدهم، دیگران، با من به­عنوان فردی غیرحرفه­ای و یا حساس، برخورد خواهندکرد. به همین خاطر، تلاش می­کردم این ویژگی­ها را در خودم سرکوب کنم. تصور من این بود که باید مثل یک مرد رفتار کنم تا در جامعه پذیرفته شوم. اگر هیجانم را بروز می­دادم، از مسیر “مرد بودن” دور می­شدم و احساس ضعف و ناتوانی می­کردم. من باید سخت­تر و یا سنگ­دل می­شدم تا بتوانم شکوفا شوم.

به مرور زمان متوجه شدم، قاطعیت و صراحت، وقتی باارزش است،که با احساس و عاطفه همراه شود. همانطور که در کتاب “انقلاب زنانه” نوشته­ام: بسیاری از خصوصیات لطیف و غریزی زنانه که در طول تاریخ، به عنوان ضعف زنان، مطرح شده­است، درواقع نقطه قوت آن­ها، چه در کار و چه در زندگی شخصی بوده­است.

من به عنوان یک زن، در دنیای مادر بودنم، حساسیت­ها و احساسات زنانه­ام و تمامی ویژگی­های متفاوتم، رشد می­کنم و یاد می­گیرم. همه این­ها مرا یاری می­کنند تا بتوانم به­عنوان بهترین نسخه خودم ظاهر شوم و وقتی یک زن بتواند به بهترین شکل، ظاهر شود، خوشحال­تر و مطمئن­تر گام برمی­دارد.

  • هیچ چیز به طور مطلق، سیاه یا سفید نیست:

مادربزرگی داشتم که در نوع زندگی من، بسیار اثرگذار بود و عادت داشت همه چیز را مطلقا سفید و یا سیاه ببیند. این نوع نگاه، مزایای خاص خودش را داشت و باعث می­شد در بعضی مواقع، بتوان به­راحتی درست را از نادرست تشخیص داد. اما در بیشتر اوقات، امکان دسته­بندی مسائل، به این شکل وجود ندارد.

انسان­ها فقط خوب یا فقط بد نیستند. ما نمی­توانیم تمام ابعاد یک شخص یا یک پدیده را ببینیم. بنابراین، بهتر است دست از قضاوت برداریم و ایده­آل­گرا نباشیم.

 

و در پایان باید بگویم، زندگی یک سفر است که تمام لحظات آن، برای مسافران، درس­های جدیدی دارد. یاد بگیریم در هر روز این سفر، بهترین خودمان باشیم!

 

­

نظرات

0 نظر در مورد یک عمر تجربه امی استانتون مدیر بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مقالات مرتبط

دسته‌بندی نشده
smajidi

“جادویی به نام فروش”

بیشتر افراد وقتی کلمه فروش را می­شنوند، به یاد آخرین مراحل یک کسب و کار می­افتند و احتمالا اهمیت کمتری برای آن قائل هستند. در حالی که فروش، می­تواند مهم­ترین بخش یک کسب و کار باشد. زیرا اگر به موقع و به صرفه اتفاق نیفتد، زیان­های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت و حتی اگر مراحل اولیه کسب و کار، بدون نقص طی شده باشد، نتیجه مطلوب به دست نخواهدآمد. تعریف شما از فروش چیست؟ درمعنای عام، فروش، ارائه یک خدمت یا محصول به ازای پول است. اما در یک تعریف کلی، ارائه چیزی است که ارزشمند باشد و در مقابل،

Read More »
ک
دسته‌بندی نشده
smajidi

کتاب وقتی زنان بخواهند

وقتی زنان بخواهند ” کل آمریکا را برای مصاحبه رودررو با بیشتر این زن­ها زیرپا گذاشتم.آن لحظاتی که به شنیدن و یادگرفتن گذشت، برای دهه­های آینده، الهام­بخش من بود و انگیزه­ای شد برای تغییر روش مدیریت کسب­و­کارم…”   ” وقتی زنان بخواهند، بیش از یکصد تن از مستعدترین زنانی را که می­شناختم، شامل می­شود…”   ” هدف من در وقتی زنان بخواهند ارائه انگیزه و نمونه­های زنده­ از زنانی است که کاروبار خودشان را مدیریت می­کنند تا هر زنی، در هر جایی که هست، با بازکردن یک صفحه از این کتاب، بتواند خودش را در آن ببیند…” این جملات را “گریس

Read More »
دسته‌بندی نشده
smajidi

یک عمر تجربه امی استانتون مدیر بازاریابی

“امی استانتون”، زنی است که سال­ها به عنوان مدیر ارشد بازاریابی، در فضای بازاریابی سنتی، فعالیت داشته است. او پس ازآن، آژانس تبلیغاتی استانتون را تأسیس می­کند. این شرکت، به طور کلی بر فعالیت­های بانوان، متمرکز است و به بانوان ورزشکار نیز، در زمینه روابط عمومی و بازاریابی، خدمت­رسانی می­کند. امی، نویسنده به نام کتاب انقلاب زنانه، همواره در تلاش است تا به زنان، در سرتاسر جهان، احساس قدرت بدهد و کیفیت زندگی آنان را بهبود ببخشد. متن زیر، توصیه های اوست خطاب به زنان: پس از سیزده سال فعالیت در مرکز بازاریابی و شرکت استانتون، چیزهای زیادی آموخته ام. با

Read More »

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید

فراموشی رمز عبور

ثبت نام

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید.