0
0

تامین اعتبار کارافرینان

6 بازدید

10 توصیه برای تأمین بودجۀ کسب وکارهای جدید

هنگامی که یک کارآفرین در حال راهاندازی کسبوکار جدید خود میباشد، چگونگی تأمین اعتبار مالی یکی از بزرگترین دغدغههایی است که در ذهن او وجود دارد. صاحبان بسیاری از کسبوکارها تصمیم میگیرند برای کاهش فشار ذهنی اولیه، مبلغی را به عنوان قرض از آشنایان خود دریافت کنند. هر چند که قرض گرفتن، برای مدت کوتاهی کار افراد را راه میاندازد، اما پس از مدتی مشکل بازپرداخت آن دردسرساز میشود.

در گذشته شاید فقط مؤسسات مالی بودند که به شرکتهای نوپا وام میدادند و راه دیگری برای تأمین مالی وجود نداشت. اما در سالهای اخیر تغییرات بسیاری در فضای اقتصادی رقم خوردهاست. 

در این مقاله قصد داریم برای کسانی که به دنبال شیوههای خلاقانۀ تأمین مالی برای شرکت تازهتأسیس خود هستند، توصیههایی را ارائه دهیم.

  1. پایان کار را فراموش نکنید: همیشه پایان کار را در نظر داشتهباشید. آیا فکر میکنید که تجارت شما به قدری سودآور باشد که بتواند بدهیهای خود را بپردازد و از طرف دیگر به حیات خود نیز ادامه دهد؟ همچنین، باید ببینید که کسبوکار شما آنقدر ارزش دارد که برای رشد آن ریسک بدهی و وامهای با مبالغ بالا را بپذیرید و یا بهتر است کارتان را با سرمایۀ کمتر و در اندازۀ کوچکتر آغاز نمایید؟
  2. روشهای خلاقانه برای کسب درآمد بیشتر را پیدا کنید: بهتر است به جای اینکه فقط به دنبال یک سرمایهگذار باشید، راههای خلق سود را بیاموزید. اگر نتوانید برای شروع کار خود درآمد کسب کنید، چطور میخواهید برای رشد آن این کار را انجام دهید؟ پس خلاق باشید و با گامهای کوچک شروع کنید. ببینید مشتریان بابت دریافت چه خلاقیتهایی به شما پول میدهند؟ کمکم مسیر موفقیتتان را پیدا خواهید کرد.
  3. قبل از شروع کار پسانداز کنید: احتمالا از مدتها قبل رویای آغاز کسبوکار در ذهن شما وجود داشتهاست. بنابراین باید مدتهای زیادی باشد که برای آن برنامهریزی میکنید و سعی دارید همه چیز را آماده کنید. اگر به فکر جمعآوری سرمایه نیز بودهباشید و مبلغی پسانداز در دستتان باشد، دست کم برای مدت کوتاهی هم که شده میتوانید با خیال راحت به بقیۀ بخشهای کارتان بپردازید.
  4. با برنامهریزی شروع کنید: باید بدانید که پول یک منبع محدود برای کار شما به حساب میآید. برای استفادۀ صحیح و بهینه از آن، باید پیشاپیش برنامه ریزی کنید و بدانید که دقیقا چه هزینههایی به شرکت تحمیل میشود. هزینههایی مانند حقوق افراد تیم، تبلیغات و… را در نظر بگیرید و بیشتر از آنچه که نیاز است، زیر بار بدهی نروید.
  5. روی خودتان سرمایهگذاری کنید: باور شما نسبت به خودتان در آیندۀ کارتان اهمیت بسیاری خواهدداشت. اگر به خودتان و تجارتی که در حال شروع آن هستید، ایمان دارید، روی خودتان سرمایهگذاری کنید. این کار، به هیچ عنوان بدهی محسوب نمیشود، بلکه نوعی سرمایۀ در گردش است. پس تا میتوانید یاد بگیرید و مهارت بیاموزید و یقین داشتهباشید هیچ یک از انواع سرمایهگذاری بالاتر از سرمایهگذاری روی خودتان نیست!
  6. از یک مشاور مالی مورداعتماد مشورت بگیرید: هر تجارتی، به ویژه تجارتهای نوپا نیازمند طراحی یک برنامۀ تجاری راهبردی متناسب با برنامۀ مالی هستند. احتمالا شما به تنهایی از پس طراحی برنامههای مالی برنیایید، بنابراین حضور یک فرد آشنا با مباحث مالی، میتواند کمک بسیاری به شما بکند. پس از ابتدا و حتی پیش از شروع کار، به دنبال مشاور مالی قابلاعتماد باشید!
  7. خودتان اجرا کنید: بهتر است قبل از اینکه زمان به شما اجازۀ انجام برخی کارها را ندهد، برای استخدام همتیمی و کارمند اقدام نکنید و تا جایی که امکان دارد خودتان انجام کارها را به عهده بگیرید. در این صورت در برابر هزینههای مختلف صرفهجویی کردهاید و کمتر زیر بار بدهی میروید. تبلیغات، تولید محتوا برای وب سایت و یا شبکههای اجتماعی و فعالیتهایی از این دست را خودتان انجام دهید تا کسبوکارتان رشد کند.
  8. با شرکای سرمایهگذار مورداعتماد آشنا شوید: درست است که در ابتدای کار میتوانید روی قرض گرفتن از خانواده و دوستان و یا وامهای کوچک بانکی حساب باز کنید، اما برای آیندۀ کار نیاز به سرمایههای بزرگتری خواهیدداشت. از الان به فکر این موضوع باشید که دوست دارید در آینده چه کسانی سرمایهگذار شما باشند؟ برای آشنایی با سرمایهگذاران میتوانید با آنها در نهادهای دولتی و پارکهای علم و فناوری و… ارتباط بگیرید.
  9. سرمایهگذاری شراکتی را هم در نظر بگیرید: سرمایهگذاری شراکتی یکی از انواع سرمایهگذاری است که سرمایهگذار و استارتاپ در سود و زیان حاصل از کار با هم شریک میشوند. کارآفرین و سرمایهگذار با هم در قراردادی توافق میکنند و نکات مدنظر خود را درج مینمایند. استارتاپ موظف میشود در ازای دریافت مبلغ معینی، سود و زیان خود را با درصد مشخصی به اشتراک بگذارد.
  10. با سود حاصل از فروش، کار را گسترش دهید: سعی کنید با سودهای کوچکی که از فروش محصول و یا خدماتتان حاصل میشود، کسبوکارتان را رونق دهید. این اتفاق موجب آرامش بیشتر شما در پیشبرد فعالیتهایتان میشود. وقتی ذهن شما درگیر این نیست که چگونه بدهیهایتان را بپردازید، میتوانید این فرصت را به بهبود محصولتان اختصاص دهید.
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://pellebepelle.com/?p=2097
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تامین اعتبار کارافرینان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فراموشی رمز عبور

ثبت نام

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید.

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید