ایمیل مارکتینگ

2476 بازدید

14 راهکار ایمیل مارکتینگ برای بهبود تبلیغات محتوای شما!

بازاریابی از طریق ایمیل، هنوز هم  یکی از مؤثرترین و مقرون به صرفهترین  روشها برای تبلیغ محتوای کسبوکارها، ایجاد اعتبار، تقویت شناخت برند و افرایش فروش است. این نوع بازاریابی به شما کمک میکند که افراد بیشتری را جذب کنید و مخاطبان وفاداری داشتهباشید.

مدت ها است که بازاریابی از طریق ایمیل یک روش امتحان شده و واقعی برای تولید سرنخ است، سر نخهای متعدد برای توسعۀ کسبوکار و رشد بیشتر. این روش، علیرغم ظهور گستردۀ رسانههای اجتماعی، همچنان با استقبال گرمی مواجه است. بازاریابی از طریق ایمیل هنوز هم یک روش کارآمد و با هزینۀ مناسب میباشد.

برای اینکه بدانید چگونه ایمیل مارکتینگ میتواند در تبلیغات شما اثرگذار باشد، نکات زیر را بخوانید.

 1. تحقیق کنید: هنگام تهیۀ محتوا برای ایمیلها، از مطالب خشک و قدیمی که انگار توسط یک ربات نوشته شدهاست، استفاده نکنید. اطمینان حاصل نمایید که یک عنوان جذاب و مطالب ارزشمند و مرتبط آماده کردهاید. سفر مشتری را درک کنید و خودتان را به جای او بگذارید تا ایمیلتان با استقبال مواجه شود. 
 2. محتوای قابل اشتراک تولید کنید: محتوایی که تولید میکنید، باید جذاب و متفاوت باشد و بتواند برای مخاطبان ارزش ویژهای ایجاد کند. محتوایی که با گروه مخاطبان شما همخوانی داشتهباشد و با علایق و سلیقۀ آنها مرتبط باشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 3. لیستی از مشترکان ایجاد کنید: از افرادی که به برند و کسبوکار شما و خدمات و محصولاتی که ارائه میدهید علاقهمند هستند، لیستی تهیه کنید. بهتر است که لیست مشترکان شما با مخاطبان هدفتان یکی باشند تا به طور هدفمندتر فعالیت کنید. لیست میتواند شامل افراد مختلف دیگری مانند کارآفرینان، بازاریابان و… نیز باشد. همچنین میتوانید مخاطبان را با معیارهای مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، عنوان شغل و… از هم جدا کنید.
 4. برنامۀ ثابتی برای ارسال ایمیل داشتهباشید: یکی از بزرگترین اشتباهاتی که میتوانید در ایمیل مارکتینگ مرتکب شوید این است که به طور تصادفی ایمیل بفرستید. شما باید یک برنامۀ منظم و مدون طراحی کنید و به موقع برای مخاطبان ایمیل ارسال نمایید تا بتوانید آنها را درگیر کسبوکار خودتان کنید.
 5. مخاطبان را به باز کردن ایمیل تشویق کنید: محتوای شما هر قدر هم که متفاوت و جذاب باشد، اگر به دست افراد نرسد، هیچ ارزشی ندارد. استراتژیهایی را انتخاب کنید که تبلیغ و توزیع مطالب را تضمین نموده و آنها را در معرض نمایش قرار دهد.
 6. روی کیفیت تمرکز کنید، نه کمیت: بهتر است به جای اینکه به فکر محتوای طولانی باشید، محتوای کوتاه و دوستداشتنی تولید کنید. طولانی بودن بیش از حد ایمیل ممکن است از حوصلۀ افراد خارج باشد و تیرتان به هدف نخورد!
 7. جایگاه خودتان را بسازید: افراد در طول روز، تعداد زیادی ایمیل با موضوعات مختلف دریافت میکنند. بنابراین باید بتوانید در میان این ایمیلها، خودتان را برجسته کنید. در بسیاری از موارد، ارسال ایمیل به تعداد محدودی از افراد که مطمئن هستید با علاقه آن را دریافت میکنند، از ارسال به تعداد زیادی که به آن بیتوجهند بهتر است.
 8. هدفتان خلق ارزش باشد نه فروش: اگر هدف کسبوکارها فقط و فقط فروش باشد، نمیتوانند به جایگاه ایدهآلی دست پیدا کنند. هدف شما از ارسال ایمیلها باید ارزشآفرینی برای مخاطبان باشد. وقتی ارزش بیافرینید، فروش و سودآوری را هم به دست آوردهاید.
 9. دست روی نقطه ضعف افراد بگذارید: در محتوای ایمیلتان، از رفع نیاز و مسائل مخاطبان صحبت کنید و آنها را امیدوار کنید که مشکلشان حل خواهدشد. ارتباط به جا و به موقع، پیوند احساسی میان شما ایجاد خواهدکرد.
 10. مخاطبان را شگفتزده کنید: از ابزارهایی مانند طنز، سورپرایز کردن و لذت بخشیدن استفاده کنید. اگر پیامی قادر باشد افراد را بخنداند و یا احساسات خوبی به آنها منتقل کند، قطعا با استقبال گرمی مواجه خواهدشد.
 11. با نام گیرنده شروع کنید: هرگز پیامتان را با سلام آغاز نکنید. بهترین شروع این است که اسم کوچک مخاطب را بنویسید، سپس سلام کنید و نام شرکت را بنویسید. به طور مثال بنویسید: مریم سلام از آموزشگاه نوین. با این کار توجه فرد مخاطب را جلب میکنید و میتوانید جزئیات و ادامۀ پیامتان را به اطلاع او برسانید.
 12. از دادهها کمک بگیرید: اگر این امکان برایتان فراهم است از دادههای قبلی استفاده کنید. دادهها به شما کمک میکنند که هدفمندتر فعالیت نموده و زمان و انرژی و سرمایۀ خود را هدر نکنید. بررسی کنید که در چه صورتی آمار کلیکها افزایش مییابد و خواستۀ شما محقق میشود. 
 13. از فیلم استفاده کنید: اگر به موضوع پیامتان مرتبط است، فیلم را در ایمیلتان بگنجانید. ویدئو با مخاطب ارتباط بهتری برقرار میکند و اصل پیام را انتقال میدهد. تحقیقات نشان داده که ویدئو، اهداف بازاریابی شرکتها را محقق میکند.
 14. شخصیت شرکت را به نمایش بگذارید: شخصیت و فرهنگ شرکت خود را در ایمیل منتقل کنید. شخصیت شرکت، مانند یک انسان میتواند طوری رفتار کند که با مخاطب پیوند دوستی برقرار نماید. برای جذب مشتری و فروش بیشتر، بر قویتر شدن شخصیت شرکت تمرکز کنید.
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://pellebepelle.com/?p=2141
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فراموشی رمز عبور

ثبت نام

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید.

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید