0
0

مهارت مورد نیاز سخت

40 بازدید

مهارتهای سختی که برای موفقیت در آینده باید بیاموزید

انتخابهای هوشمندانۀ افراد، نقش مهمی در موفقیت آیندۀ آنها ایفا میکند. همۀ ما در انتخابهای مهم زندگی، تردید داریم. کدام رشتۀ تحصیلی را انتخاب کنم؟ کدام دانشگاه بهتر است؟ یادگیری چه مهارتهایی به پیدا کردن شغل مناسب کمک میکند؟ 

اما برای اینکه درست تصمیم بگیریم و از تصمیم خود رضایت داشتهباشیم، خوب است که نگاهی به آیندۀ جهان بیندازیم و بررسی کنیم که شغلهایی که در آینده وجود دارند و یا مهارتهای مورد استفاده در این شغلها، از چه ویژگیهایی برخوردارند؟ سپس به سراغ یادگیری آنها برویم و آینده را ازآن خود کنیم.

مهارت سخت یعنی چه؟

مهارتهای سخت، بخشی از مهارتها هستند که قابلیت اندازهگیری و سنجش دارند. به طور مثال تایپ کردن یک مهارت سخت است و میتوان افرادی را که این مهارت را خوب بلدند، از جهات مختلف مثلا سرعت تایپ کردن سنجید.

کسب چنین مهارتهایی افراد را بر انجام کارهای مشخصی مسلط مینماید. امکان یاد گرفتن این مهارتها در فضاهای مختلفی مانند دانشگاه و آموزشگاه، وبینارها و آموزشهای آنلاین و حتی مدارس امکانپذیر میباشد.

چرا مهارتهای سخت مهم هستند؟

تقریبا همۀ مشاغل به مهارتهای سخت نیاز دارند. حتی در شرح وظایف شغلهای استخدامی نیز، تعدادی از مهارتهای سخت گنجانده میشوند و کارآموزان و کارمندان باید آنها را بیاموزند.

البته لازم به یادآوری است که برای موفقیت در شغلهای آینده، شرکتها به دنبال کارمندانی هستند که مهارتهای سخت را با مهارتهای نرم ترکیب کنند تا بتوانند نقش مؤثرتری در موفقیت کسبوکارها ایفا نمایند.

انواع مهارتهای سخت موردنیاز در جهان

برخی از مهارتهایی که امروزه نیز مورد استفاده قرار میگیرند، در آینده بیشتر مورد استقبال قرار خواهد گرفت و کسبوکارها را متحول خواهدکرد:

  • سئو: سئو کلمهای است که این روزها به گوش بسیاری از تولیدکنندگان محتوا و مدیران سایت آشنا است. همۀ کسانی که برای کسبوکار خود محتوا تولید میکنند و این محتوا را منتشر مینمایند، به دنبال راههایی برای بیشتر دیدهشدن و بالاتر بودن محتوای خود در صفحات جستجوی مخاطب هستند. سئو به معنای بهینهسازی روش جستجو و یک مهارت سخت است که این امکان را به ما میدهد.

این مهارت از اهمیت بالایی برای بازاریابی کسبوکارها برخوردار است، زیرا افراد در طول روز تعداد زیادی موضوع را در اینترنت جستجو میکنند. بیشتر این جستجوها هم به منظور کسب اطلاعات از خدمات و محصولات است. بنابراین اگر بتوانیم به کمک سئو محتوای مرتبط با محصولات و خدمات خود را به چشم مشتری برسانیم، سودآور خواهیم بود و موفقیت را تجربه خواهیم نمود.

 

  • بلاک چین: اگر در سالهای اخیر با سرمایهگذاری و یا بانکداری سر و کار داشتهاید، احتمالا با واژۀ بلاک چین نیز آشنا هستید. تکنولوژی بلاک چین، این امکان را به شما میدهد که بتوانید اطلاعات و گزارشات مختلف را بدون ترس از دستکاری و یا هک شدن، ثبت نموده و در صورت نیاز به راحتی از آنها استفاده کنید. رمزنگاری، امنیت این فرآیند را تأمین مینماید.

اطلاعاتی که در بلاک چین ذخیره میشود، میان همۀ اعضای شبکه به اشتراک گذاشته میشود.

 

  • هوش مصنوعی: تحولی که در سالهای اخیر در دنیای تکنولوژی ایجاد شد و توانایی نیروهای انسانی را افزایش داد، هوش مصنوعی بود. این فناوری که روز به روز در حال پیشرفت میباشد، مجموعهای از سیستمها است که قادر است رفتاری مشابه رفتارهای هوشمند انسان را شبیهسازی نماید. افرادی که از قدرت هوش مصنوعی بهره میبرند، افرادی هستند که به سازمانها کمک میکنند تا محصولات و خدمات خلاقانه و متفاوتی ارائه دهند. 

 

  • بازاریابی وابسته: این مهارت سخت با استقبال روبهرو شدهاست و در سالهای آینده از رونق قابل توجهی برخوردار خواهدبود. در این نوع بازاریابی، تبلیغات به شیوههای سنتی کمتر به چشم میخورد. شما میتوانید از طریق ایمیل، شبکههای اجتماعی، سایت و… برای محصولات فروشندگان دیگر، مشتری پیدا کنید و در برابر جذب هر مشتری مبلغی را دریافت کرده و در واقع با صاحبان برند اصلی در سود به دست آمده شریک باشید.

 

  • فروشندگی موفق: همۀ شرکتها برای موفقیت و سودآوری به فروشندگان کاربلد نیاز دارند. ارتباطات فروشنده و مهارتهایی که باید برای جذب مشتری بلد باشد، ارتباطات او با کانالهای فروش، مدیریت تیم فروشندگان و… از مواردی هستند که اثر به سزایی بر سرنوشت یک کسبوکار دارند.

 

  • تولید محتوای ویدئویی: با ظهور شبکههای اجتماعی و به ویژه اینستاگرام، کلیپهای ویدئویی بسیاری توسط کاربران در سراسر دنیا تولید شدهاست. استقبال کاربران و مخاطبان از محتواهای ویدئویی بسیار بیشتر از دیگر محتواها است و به همین علت این مهارت، یک مهارت سخت به روز تلقی میشود. هر قدر ابتکار و خلاقیت در تولید محتوا بیشتر باشد، افراد بیشتری به سوی کسبوکار هدایت میشوند.

 

  • علوم داده: دادهها در کسبوکارهای جدید پایه و اساس فعالیتها در نظر گرفته میشوند. تقریبا همۀ مشاغل و کسبوکارها نیز با داده سر و کار دارند. شرکتها نیازمند کارکنانی هستند که توانایی درک و تحلیل این دادهها را داشتهباشند و شرکت را در میدان رقابت موجود، یاری دهند. همچنین، به وسیلۀ دادهها میتوان از هزینههای اضافی مانند هزینههای تبلیغات به صورت عمومی پیشگیری کرد و فقط روی مخاطبان هدف متمرکز شد.
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://pellebepelle.com/?p=1928
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مهارت مورد نیاز سخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فراموشی رمز عبور

ثبت نام

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید.

به مرکز کارآفرینی پله به پله خوش آمدید